Dlaczego warto kupić pierścionek zaręczynowy z topazem?

pierścionek zaręczynowy z niebieskim topazem

Dla każdej pary zaręczyny są chwilą wyjątkową, która na zawsze zapisuje się w ich pamięci. Z tego powodu mężczyzna powinien zadbać o każdy szczegół, by ta chwila była wyjątkowa. Najważniejszą kwestią jest oczywiście pierścionek, który będzie pasował do wybranki i przez kolejne lata będzie przypominał parze o dniu zaręczyn.

Wybór pierścionka

Pierścionek powinien być dopasowany do stylu i gustu ukochanej kobiety. Panie lubiące piękną, ale też oryginalną biżuterię z pewnością zachwyci pierścionek zaręczynowy z niebieskim topazem. To kamień o oryginalnej barwie, której intensywność jest uzależniona od ilości żelaza, tytanu i chromu znajdujących się w tym minerale. Dostępne są pierścionki z jednym kamieniem, ale także takie, w których dookoła topazu umieszczone zostały niewielkie diamenty.

Kupując pierścionek warto rozważnie wybierać nie tylko kamień, ale także próbę złota. Mężczyźni zwykle decydują się na zakup biżuterii o barwie żółtego złota o próbie 585, tańszą alternatywą może być próba 333. Jeśli wybranka nie przepada za pierścionkami w tym odcieniu można zdecydować się na białe złoto, które jest równie trwałe.

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Aby oświadczyny na długo zostały w pamięci wybranki należy zadbać nie tylko o wybór pięknego pierścionka zaręczynowego z topazem, ale także o wyjątkową otoczkę dla tej wyjątkowej chwili. Warto rozważnie wybrać miejsce oświadczyn, może to być ulubiona restauracja, weekend w ulubionym mieście, albo własne mieszkanie przystrojone stosownie do okazji.