Jaką złotą biżuterię można kupić?

Złota biżuteria

Złoto to kruszec znany i od wieków uważany za jeden z najcenniejszych surowców w branży biżuteryjnej. Jest tak za sprawą rzadkości tego metalu. Złoto jest symbolem luksusu. Złotą biżuterię nosiły królowe na całym świecie, by ich blaskiem i kolorem zaznaczyć swoją pozycję w społeczeństwie. Oprócz tych praktycznych powodów, przedmioty te również pięknie się prezentują na ciele. 

Jakie elementy złotej biżuterii są do wyboru?

Mimo że kruszec ten jest drogi, to dziś już wiele kobiet może pozwolić sobie na kupno złotych ozdób i wybierać w szerokiej ofercie salonów jubilerskich. Do jednych z najpopularniejszych przedmiotów wykonanych ze szczerego złota należą pierścionki, w tym również pierścionki zaręczynowe. Są to ozdoby uwielbiane przez panie. Świetnie prezentują się one zwłaszcza w połączeniu z brylantami, jednak występują również w połączeniu z innymi kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi (np. z szafirami czy rubinami). Inną kategorią biżuterii ze złota są naszyjniki i kolczyki (https://ergold.pl/105-zlota-bizuteria). Oba przedmioty pięknie podkreślają wygląd twarzy oraz dodają mu uroku i blasku. Kolczyki dostępne na rynku występują w najróżniejszych kształtach i rozmiarach, więc każda z pań z pewnością znajdzie coś dla siebie. 

Złota biżuteria

Ile kosztuje złota biżuteria?

Jak już było wspomniane, złoto nie jest metalem tanim. Przedmioty z niego wykonane charakteryzują się dużą rozpiętością cenową, zależną od kilku czynników. Po pierwsze, nie każda złota ozdoba jest wykonana z czystego metalu. Niektóre są jedynie pozłacane, co w oczywisty sposób obniża ich cenę. Innym czynnikiem, który wpływa na to, ile kosztują takie przedmioty, jest obecność dodatków, przykładowo w postaci wspomnianych wcześniej brylantów. Na cenę w nie mniejszy sposób wpływa marka produktu – im bardziej znana, tym droższa jest złota biżuteria.