Jakie są najlepsze nausznice?

Obecnie coraz więcej kobiet porzuca klasyczną i prostą biżuterię. Coraz częściej wybierane są oryginalne ozdoby, które mogą zaskoczyć znajomych. Nausznice to wielki hit obecnego sezonu. Kolczyki tego typu to często ciekawe kształty i motywy, które są obecnie niesamowicie modne. Charakteryzują się nieszablonowymi wzorami, które świetnie mogą uzupełnić każdą stylizację.

Konturówki, czyli Ear Crawlers

Konturówki to kolczyki, które pokrywają całą dolną część ucha. Dzięki podłużnym kształtom, świetnie okalają płatek. Takie ozdoby są bardzo subtelne i świetnie będą komponować się do innej biżuterii. Konturówki często zakończone są podłużną częścią, która utrzymuje całą konstrukcję – wszystko dzięki odpowiedniej budowie tego typu kolczyka. Elementy znajdujące się najbliżej środka są najczęściej największe. Wymienić tu można: motyle, gwiazdy, głowy węża itp. Reszta części konturówek są mniejsze, dzięki czemu tworzą one elegancką ozdobę o bardzo przemyślanej budowie. Różne długości pozwalają udekorować wyłącznie dolny płatek bądź płatek i środkową część uszu.

Nausznice jednoczęściowe

Kolejnym rodzajem nausznic są modele jednoczęściowe, które potrafią zdobić całą długość uszu. Często mierzą pięć centymetrów długości, dlatego mogą stanowić mocny akcent i często budują całość wieczornych stylizacji. Nausznice jednoczęściowe idealnie pasują do kobiet, które są odważne i przebojowe. Kolczyki tego typu można kupić w wielu formach, często są wysadzane kamieniami szlachetnymi. Do popularnych kształtów można zaliczyć: kwiaty, skrzydełka, czaszki czy liście.

Nausznice na sztyfcie

Nausznice na sztyfcie to ozdoba, która stale podbija serca kobiet na całym świecie. Są to kolczyki dwuczęściowe, które cechują się nowoczesnością, bowiem dolna część ozdóbki wychodzi spod uszu, co pozwala stworzyć układ w kształcie np. wachlarza. Nausznice na sztyfcie wywierają spore wrażenie, ponieważ budowa tych kolczyków jest interesująca – w Polsce dalej są mało popularne, choć trend się zmienia. Nausznice na sztyfcie są często zakładane przez gwiazdy zachodu i można śmiało stwierdzić, że ta moda przywędruje także do Polski.