Najlepsze złote bransoletki na nogę

złota bransoletka

Choć złote bransoletki na nogę wymyślono dawno temu, to jednak nadal robią one prawdziwą furorę. Są popularne zwłaszcza latem, ponieważ w tym okresie ludzie odsłaniają różne części ciała i wystawiają je na słońce. Idealnie bransoletki na łydkę komponują się z topem i krótkimi szortami, ale pasują także do romantycznych sukienek. Choć panowie noszą biżuterię rzadziej, to jednak i dla nich produkuje się stylowe bransoletki na nogę ze złota lub innych kruszców.

Bransoletka na nogę złota – jakie zapięcie najlepsze?

Kryteria doboru bransoletek na łydki powinny być znacznie surowsze, aniżeli bransoletek na rękę. Dlaczego? Ponieważ na nadgarstku można nieustannie kontrolować biżuterię i łatwiej zauważyć, jeśli dzieje się z nią coś niepokojącego. Natomiast nogi są narażone na wiele czynników drażniących, jak chociażby źdźbła traw czy kontakt z piaskiem na plaży lub morską wodą. Czasem można nie zauważyć, że bransoletka się odpięła i została zagubiona. Aby nie musieć co chwilę zerkać na swoje łydki, lepiej kupić bransoletkę z mocnym zapięciem. Najsolidniejsza wydaje się złota bransoletka na nogę z tradycyjnym zapięciem typu karabinek, jak np. ta tutaj.

Złota bransoletka na nogę – częste motywy

Bransoletka na łydkę wcale nie musi być prosta i nudna. Również można za upiększyć za sprawą eleganckich kamieni, koralików lub oryginalnych zawieszek. Bardzo ciekawie prezentują się zawieszki w kształcie gwiazdek, ptasich piórek, znaku nieskończoności lub po prostu literek, które tworzą inicjał imienia właścicielki bądź właściciela biżuterii. Tego typu bransoletka na nogę ze złota może zostać komuś podarowana w prezencie na urodziny lub rocznicę ślubu.

złota bransoletka na nogę

Gdzie kupować złote bransoletki na nogę?

Najlepiej kierować się zawsze do renomowanych sklepów. Często biżuteria kupowana na podejrzanych straganach wcale nie jest złota, choć na pierwszy rzut oka może się taka wydawać. Bransoletka na nogę złota kupiona w autoryzowanym salonie posiada odpowiedni certyfikat, który zawiera m.in. wpisaną próbę. Nie ma zatem mowy o pomyłce.