Pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem – zalety i wady

pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem

Jak każdy doskonale wie, zdecydowanie najważniejszym momentem zaręczyn jest wręczenie wybrance serca pierścionka zaręczynowego. Nie może to być jednak pierwszy lepszy, kupiony przypadkowo model. Z tego też powodu wielu panów przywiązuje ogromną wagę do nawet najdrobniejszych jego szczegółów. Ostatnio popularne stały się pierścionki ze szmaragdem. Czy jest to dobry wybór?

Czy warto wybrać pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem?

Kupowanie pierścionka zaręczynowego to naprawdę skomplikowane zadanie. Pamiętać trzeba nie tylko o tym, aby miał on odpowiedni rozmiar na palec dziewczyny, lecz również, aby wykonany był z dobrej jakości materiału. Niezwykle ważną sprawą jest to, jaki kamień znajduje się w jego centralnym miejscu.

Oczywiście najczęściej spotyka się w pierścionkach diamenty, lecz nie da się ukryć, że uważane są one za coraz mniej modne rozwiązanie. Powoduje to, że wielu panów szuka ciekawych alternatyw. Idealnie w tym wypadku sprawdza się pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem z oferty Marko.pl. Jego zielonkawy kolor rewelacyjnie kontrastuje z żółtym lub białym kolorem złota, co zapewnia pierścionkowi naprawdę piękny wgląd. Co więcej, szmaragd uważany jest za kamień miłości.

Czy pierścionek ze szmaragdem ma jakieś wady?

Jeśli chce się kupić wybrance serca pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem, przed podjęciem takiej decyzji należy dowiedzieć się, czy takie rozwiązanie będzie na pewno odpowiednie. Innymi słowy, oprócz samych zalet trzeba także poznać jego wady.

Zdecydowanie najważniejszą wadą jest w tym wypadku czas oczekiwania na wykonanie pierścionka z takim kamieniem. Najczęściej wybierane są oczywiście modele z diamentami i te są dostępne najszybciej. Modele ze szmaragdem jako niestandardowe wymagają nieco dłuższego czasu oczekiwania. Pomimo jednak tej niedogodności mimo wszystko warto się na takie rozwiązanie zdecydować.