Bransoletki skórzane – klasyczny element męskiej stylizacji

mężczyzna w czarnej koszulce i skórzanej bransoletce

W naszych czasach biżuteria nie jest zarezerwowana wyłącznie dla kobiet. Mężczyźni mogą również ozdabiać swoje stylizacje różnego rodzaju elementami. Coraz częściej panowie decydują się na męskie bransolety, stanowiące pełnoprawny dodatek do garderoby.

Uniwersalna ozdoba męska

Żeby wyglądać elegancko, należy dużą wagę przykładać do rodzaju biżuterii. Dużym powodzeniem cieszą się w ostatnich latach bransoletki męskie skórzane z dodatkiem kamieni w różnych odcieniach. Ich naturalny wygląd będzie idealnie pasował zarówno do codziennych stylizacji jak i tych bardziej wyszukanych. Trzeba przy tym pamiętać, że biżuteria męska powinna być nie tylko surowa i wyrafinowana, ale też uniwersalna. Bransoletki z szerszych pasków skóry lub plecionki z rzemieni to znakomity dodatek dla panów, którzy wolą bardziej klasyczne i delikatniejsze ozdoby. Z pewnością sprawdzą się one w codziennych zestawach. Połączenie tego rodzaju ozdoby z garniturem czy strojem biznesowym może się okazać zbyt ryzykowne. Niektórzy jednak stosują takie zestawy, by nieco rozluźnić oficjalny wygląd.

Umiar to podstawa

Bransoletki skórzane idealnie pasują do swobodnych stylizacji, takich jak koszulka z dżinsami. Najlepiej nosić je na nagim nadgarstku. Należy przy tym pamiętać, by nie nosić tego rodzaju ozdób na obu rękach. Kolejna rzecz, którą należy wziąć pod uwagę, to umiar. Jeżeli bransoletka skórzana męska znajdzie się na naszej ręce, to nie należy przesadzać z liczbą tego rodzaju ozdób. Nie powinno się nosić naraz więcej niż dwóch ozdób. W męskich stylizacjach bardzo ciekawie wyglądają surowe materiały, takie jak bransoletki plecione czy skórzane paski. Za ich pomocą można podkreślić indywidualny charakter mężczyzny. Proste i klasyczne formy o wiele lepiej komponują się w większości codziennych stylizacji niż biżuteria ze szlachetnych kruszców.