Jakie zapięcie do biżuterii wybrać?

srebrne zapięcia do bransoletek

Nie wszyscy wiedzą, czym jest zapięcie do bransoletki i jakie pełni funkcje. Wybór zapięć jest bardzo duży, więc każdy bez większego problemu powinien znaleźć coś dla siebie. Z całą pewnością kolor zapięcia do biżuterii musi pasować do łańcuszka lub bransoletki, jednak czy jest coś jeszcze na co powinniśmy zwracać uwagę?

Rodzaj zapięcia

W zbliżonym do siebie odcieniu powinny być wszystkie elementy biżuterii. Jeśli tak nie będzie to niestety zapięcie może być widoczne. Gdy chcesz zamówić zapięcie do bransoletki z Marko musisz też pamiętać, żeby zachować odpowiednie proporcje w stosunku do wielkości naszyjnika lub bransoletki. Idealne są te 10 mm, ponieważ można z nich wykonać charmsy dopinane do bransoletek. Najprostsze i najwygodniejsze w użyciu są zapięcia określane jako fasolki. Minusem jest jednak fakt, że pasują tylko do kulkowych łańcuszków.

Rozmiar zapięcia

Ważny jest nie tylko kolor, ale także rozmiar łańcuszka. Stosunkowo niedawno pojawiły się magnetyczne zapięcia do bransoletek. Są wygodne w noszeniu i bardzo łatwe w montażu. Jest to dodatkowe wzbogacenie biżuterii dzięki bardzo zróżnicowanym kształtom. Do bransoletek z grubego sznurka lub rzemienia stosuje się przeważnie proste rurki. Z kolei okrągłe rurki pasują doskonale do bransoletek z koralików.

Właściwości

Należy pamiętać o dopasowaniu rozmiaru zapięcia do biżuterii. Warto mieć świadomość, że najczęściej stosowane karabinki to 10,12 oraz 14 mm. Może się jednak okazać, że 8 mm nie wystarczy. Bardzo ważna jest także jakość zapięcia. Dobrze sprawdzą się nie tylko zapięcia ze złota lub srebra, ale również ze stali chirurgicznej. Zapięcia niewielkich rozmiarów będą pasować lepiej do cieniutkich i delikatnych łańcuszków. Większy rozmiar zapinki sprawdzi się w przypadku cięższej i masywniejszej biżuterii. Warto wspomnieć, że jednym z wielu półfabrykatów jest zapięcie do biżuterii. Teraz już wiesz, jak wybrać zapięcie do bransoletki.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Biżuteria