Pierścionek zaręczynowy – co warto wiedzieć?

Zwyczaj obdarowywania ukochanej pierścionkiem zaręczynowym jest długowieczny. Tradycja ta narodziła się w XV wieku w Austrii i raczej trudno wyobrazić sobie, by miała się skończyć. Dla wielu mężczyzn najtrudniejszą kwestią jest wybór odpowiedniego produktu, by był dopasowany i spodobał się przyszłej małżonce.

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Przede wszystkim mężczyzna musi określić, ile jest w stanie wydać pieniędzy na pierścionek dla swojej wymarzonej kobiety. Na rynku dostępnych jest mnóstwo różnych pierścionków zaręczynowych (https://sklep.diamor.pl/pierscionki-zareczynowe), które posiadają odmienne kamienie i inne szlify. Po określeniu budżetu można przejść do kolejnego kroku i wybierać z danego przedziału cenowego.

Po określeniu możliwości finansowych należy zorientować się, jaki styl biżuterii nosi przyszła narzeczona. Tutaj warto sięgnąć porady kogoś z jej bliskiego otoczenia, najlepiej przyjaciółki. Na rynku dostępne są piękne pierścionki srebrne, złote lub ze złota białego. Również liczba umieszczonych kamieni na pierścionku wpływa na wybór. Liczy się również rozmiar pierścionka, dlatego warto porównać z którymś z pierścionków noszonych na co dzień przez przyszłą narzeczoną.

Najpopularniejsze są złote pierścionki z jednym kamieniem. Zwykle jest to diament. Na rynku dostępne są jednak inne propozycje. Można wybrać pierścionki, które posiadają więcej niż jeden kamień główny. Znając styl biżuterii przyszłej małżonki, można bardzo łatwo dopasować się w jej gusta.