Pierścionek z czarnym oczkiem, czyli zaręczyny w nowoczesnym stylu

Jaki powinien być idealny pierścionek zaręczynowy? Cóż, nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi; ile ludzi, tyle opinii. Niemniej w pewnej kwestii wszyscy są zgodni: powinien on być wyjątkowy.

Pierścionek, którego nie ma nikt inny

Chyba każda przyszła panna młoda chciałaby dostać od swojego wybranka pierścionek jedyny w swoim rodzaju. Nikt przecież nie lubi mieć biżuterii podobnej do biżuterii koleżanki, prawda? Z tego powodu warto postawić na rozwiązanie oryginalne, choć dość kontrowersyjne – na pierścionek z czarnym oczkiem.

Kontrowersje wokół czarnego oczka

Niegdyś wierzono, że czarny kolor jest zarezerwowany dla żałobników. Z tego powodu w trakcie organizacji wesel i ślubów jak ognia unikano tej barwy. Liczne przesądy mówiły, że czerń przynosi nowożeńcom pecha, nie wróży dobrze dla związku i co gorsza – wywołuje problemy ze spłodzeniem potomstwa. Choć te czasy już dawno minęły i dziś nikt nie dopatruje się przyczyn niepłodności w kolorze dodatków do sukni ślubnej, czarny kolor na weselu lub zaręczynach wciąż nie jest pozytywnie odbierany. Nastawienie Polaków z roku na rok zmienia się na lepsze i zabobony odchodzą już nieco w zapomnienie, lecz mimo wszystko nadal istnieje wielu przeciwników pierścionków zaręczynowych z czarnymi oczkami.

Indywidualny gust przyszłej panny młodej

Jeśli przyszła panna nie jest osobą przesądną, lubi czarny kolor i kontrowersyjne rozwiązania – dlaczegóż by nie zainwestować w pierścionek zaręczynowy, który będzie przykuwał uwagę swoim pięknym, czarnym oczkiem? Z pewnością będzie to podarunek jedyny w swoim rodzaju, ponieważ niewiele osób decyduje się na oświadczyny w nowoczesnym stylu, na przekór konwenansom i niedorzecznym zabobonom.

Komplet biżuterii w kolorze czarnym

Na rynku można znaleźć nie tylko pierścionek z czarnym oczkiem; w ofercie sklep.diamor.pl dostępne są całe komplety biżuterii, których charakterystyczną cechą jest obecność czarnych cyrkonii. Kupując pierścionek zaręczynowy warto zdecydować się na cały komplet biżuterii – tak, by mógł stanowić ozdobę dla panny młodej na późniejszym weselu.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Biżuteria